detox w warszawie
Narkotyki Detoks
Profesjonalna opieka, dyskrecja i wsparcie

Detoks Poalkoholowy

Uzależnienie od alkoholu to jeden z najczęstszych nałogów, który występuje w naszym społeczeństwie. Walka z nim nie jest łatwa, ale nie jest też niemożliwa. Wymaga jedynie profesjonalnej pomocy lekarskiej, zaangażowania pacjenta oraz wsparcia rodziny. Z czym jeszcze wiąże się odtrucie alkoholowe?

Jak przebiega odtruwanie alkoholowe?

Zanim detoks alkoholowy zostanie rozpoczęty, lekarz zajmujący się pacjentem przeprowadza szczegółowy wywiad i badania. Pozwala to na odpowiednie dobranie dawek leku dopasowane indywidualnie do osoby uzależnionej. Każdy człowiek jest inny, dlatego mimo ogólnie przyjętego schematu działania, odtruwanie alkoholowe może przebiegać w zupełnie różny sposób. Dla jednych terapia będzie odbywała się łagodnie i nie będzie odczuwany syndrom odstawienia, podczas gdy inni mogą czuć się niekomfortowo i źle o czym powinni informować lekarza.

Detoks alkoholowy – o czym warto pamiętać?

Jednym z częściej występujących skutków ubocznych, które pojawią się, gdy w organizmie przeprowadza się odtrucie alkoholowe, jest długotrwałe rozdrażnienie. Ten stan związany jest z syndromem odstawienia, z którym zmaga się każdy uzależniony. Oznacza to zatem konieczność zrozumienia ze strony bliskich, ponieważ dla pacjenta stan ten nie jest łatwy.

Odtruwanie alkoholowe wymaga złożonej terapii i składa się z kilku rodzajów leczenia. Nigdy nie są stosowane wyłącznie środki farmakologiczne, gdyż równie ważne jest zaangażowanie emocjonalne i rola psychiki w walce z uzależnieniem.

W niektórych przypadkach, gdy uzależnienie od alkoholu trwa latami, dochodzi do wielu zmian w organizmie powodując liczne szkody i zakłócając prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Może w związku z tym zaistnieć konieczność hospitalizacji.

Odtrucie alkoholowe w domu – skąd bierze się cena zabiegu?

Detoks alkoholowy to złożony proces leczenia, który uzależniony jest od wielu czynników. Pod uwagę należy brać m.in. takie rzeczy jak rodzaj spożywanego alkoholu, wiek pacjenta, płeć, waga oraz choroby współistniejące. Oznacza to zatem, że w przypadku każdego pacjenta dopasowywana jest inna dawka leku, która pozwoli na bezpiecznego odtrucie alkoholowe. Ze względu na tak wiele złożonych elementów, cena terapii obejmuje różne możliwe scenariusze.

Wszystkie nasze usługi przeprowadzamy z dojazdem do domu pacjenta zarówno na terenie całego miasta stołecznego Warszawa, jak i innych miast znajdujących się w obrębie województwa mazowieckiego. Odtrucie alkoholowe w domu bywa dla niektórych osób jedynym do zaakceptowania rozwiązaniem, ponieważ dom, jako ostoja spokoju i bezpieczeństwa i pomaga pozbyć się uczucia wstydu przed obcymi osobami, z którymi mogłaby spotkać się w ośrodku.

Drukuj E-mail

Centrum Detoksykacji ALCOR

Odtruwamy przez całą dobę!

© 2016 Detoks Warszawa