detox w warszawie
Narkotyki Detoks
Profesjonalna opieka, dyskrecja i wsparcie

Esperal

Esperal

Terapia odwykowa w przypadku alkoholu jest procesem długotrwałym i czasem wymaga złożonego leczenia. Jest jednak niestety duża grupa osób, które nie chcą zgłosić się na terapię. I decydują się na  esperal.

Esperal – „wszywka” przeciwalkoholowa

W Centrum Detoksykacji Alcor, z siedzibą w mieście Warszawa, stosujemy wyłącznie najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze rodzaje terapii. Jeśli jednak pacjent podejmuje decyzję o zastosowaniu „wszywk” – esperalu wówczas zabieg wykonują doświadczeniu chirurdzy

Substancja znana pod nazwą esperal, zastąpiona została preparatami występującymi jako Anticol oraz Disulfiram WZF. Oba posiadają te same substancje aktywne. Występują w różnym stężeniu, co pozwala na precyzyjne dobranie dawki dla pacjenta.

Jak działa Esperal „wszywka” „frytka”?

Disulfiram będący substancją czynną może spowodować u osób które spożyją alkohol nieprzyjemne a czasem groźne skutki, takie jak nudności, zawroty i bóle głowy, a także duszności, zaczerwienienie twarzy czy nadmierną potliwość. W skrajnych przypadkach może dojść do zgodnu, dlatego decyzja o „zaszyciu” poprzedzona jest precyzyjną informacją od lekarza i podpisaniem oświadczenia. Substancją odpowiedzialną za to jest Disulfiram. Wpływa ona na metabolizm alkoholu etylowego i blokuje enzym odpowiedzialny za ten proces. Pierwsze reakcje organizmu na lek widoczne są już po kilku minutach po spożyciu alkoholu.

Wszywki alkoholowe powodują u osoby uzależnionej barierę psychiczną. Wszystkie nieprzyjemne efekty terapii skutkują niechęcią do ponownego sięgnięcia po alkohol. Gdy tylko pojawia się myśl o wypiciu kieliszka, pacjent natychmiast przypomina sobie, jak źle się czuł ostatnim razem, co pozwala na łatwiejszą rezygnację ze spożywania alkoholu. Nałogowi alkoholicy oprócz wsparcia farmakologicznego potrzebują również motywacji zewnętrznej, dlatego nasi lekarze są do Państwa dyspozycji przez cały czas. Wszycie esperalu następuje wyłącznie po otrzymaniu pisemnej zgody pacjenta na przeprowadzenie zabiegu.

Czy wszywki alkoholowe przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu?

Esperal to lek, którego zadaniem jest blokowanie metabolizmu alkoholu. Nie wpływa on zatem na codzienne funkcjonowanie i nie zaburza motoryki organizmu. Dla pacjentów uzależnionych wszycie esperalu staje się w okresie jego działania szansą na lepsze funkcjonowanie w życiu prywatnym i zawodowym. Wielu pacjentów dzięki zastosowaniu kuracji farmakologicznej układa sobie życie na nowo, znajduje pracę, a ich relacje rodzinne ulegają poprawie. Należy jednak pamiętać, że nie jest to terapia, pacjent nie staje się zdrowszy i ewentualna poprawa w codziennym funkcjonowaniu może być krótkotrwała a powrót do picia bez terapii może być cięższy i bardziej destrukcyjny niż poprzedni.

Podsumowując powyższą informację można powiedzieć, że ciąg alkoholowy można zakończyć bez odtrucia ale w niektórych przypadkach powikłania ciągu alkoholowego mogą być na tyle poważne, że może być to bardzo trudne lub wręcz niebezpieczne. Konieczne po zakończeniu ciągu za pomocą odtrucia czy nie, jest zgłoszenie się przynajmniej na rozmowę np. do ośrodka terapii uzależnień lub Anonimowych Alkoholików. Esperal nie leczy a tylko w sposób wymuszony ułatwia utrzymać abstynencję. Uzależnienie bez terapii nie mija ale się rozwija

Drukuj E-mail

Centrum Detoksykacji ALCOR

Przez całą dobę, każdego dnia, w każdym miejscu wezwania, świadczymy usługi detoksu Pacjentów zatrutych alkoholem, narkotykami i lekami.

Najważniejszy jest pacjent, dlatego naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu przeprowadzanej wizyty. Pragniemy świadczyć usługi medyczne na najwyższym poziomie. Zajmujemy się kompleksowym odtruwaniem organizmu, oferujemy szeroki wachlarz badań laboratoryjnych. Dbamy o ciągły rozwój naszego zespołu, dzięki czemu nasza oferta specjalistycznych wizyt lekarskich rośnie!

Jesteśmy niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej zarejestrowanym w Rejestrze Podmiotów Wojewody Mazowieckiego - Wykonujących Działalność Leczniczą.

Nasza firma powstała w 1994 r. i podjęła działalność pod nazwą POMOC. W pierwszych latach zajmowaliśmy się wyłącznie wizytami domowymi lekarzy wielu specjalności oraz opieką medyczną w naszej placówce.

W odpowiedzi na potrzeby naszych pacjentów, rozwinęliśmy działalność medyczną i poszerzyliśmy ofertę w dziedzinach pokrewnych. Nazwa placówki została zmieniona na Centrum Medyczne ALCOR. Nasza obecna oferta obejmuje zarówno pomoc w sytuacjach doraźnych jak i przewlekłych. Nie jesteśmy pogotowiem ratunkowym jednak staramy się dotrzeć do pacjenta jak najszybciej. Na terenie Warszawy w miarę możliwości nawet w ciągu 90-120 minut. Dodatkowo prowadzimy wypożyczalnię sprzętu medycznego do domu, rozwinęliśmy usługi dla zakładów pracy oraz szkolenia z pierwszej pomocy, zabezpieczenie imprez oraz zabezpieczanie medyczne wydarzeń sportowych.

Przez całą dobę, każdego dnia, w lecznicy, w domu i w każdym innym miejscu wezwania służymy wszystkim osobom, które potrzebują pomocy lekarza, pielęgniarki lub innego personelu medycznego. Organizujemy i świadczymy usługi medyczne dostosowane do potrzeb pacjentów na najwyższym poziomie, we współpracy z najlepszymi specjalistami.

Drukuj E-mail

Centrum Detoksykacji ALCOR

Odtruwamy przez całą dobę!

© 2016 Detoks Warszawa