detox w warszawie
Narkotyki Detoks
Profesjonalna opieka, dyskrecja i wsparcie

Leczenie alkoholizmu

Alkoholizm to jeden z najczęstszych, a zarazem najbardziej dotkliwych nałogów, w jakie można popaść. Przyczyny, dla których można wpaść w uzależnienie, są bardzo różnorodne. Stres, szybkie tempo życia, problemy emocjonalne, kryzys rodzinny, utrata bliskiej osoby, problemy z odnalezieniem się w grupie… to tylko kilka sytuacji, w których ryzyko wzrasta. Alkohol może się wydawać prostym rozwiązaniem problemu – pozwala wytłumić emocje i zapomnieć o zmartwieniach. Oczywiście jest to pozorne wsparcie, które w rzeczywistości prowadzi w szpony nałogu.

Zauważasz, że coraz częściej sięgasz do kieliszka? Coraz trudniej odmówić Ci sobie kolejnej lampki wina? Pijesz „do lustra”? Czujesz, że przekraczasz kolejne granice i nie potrafisz przerwać „ciągu” picia? Jeśli tak – alkoholizm może być również Twoim problemem. Nie jesteś jednak sam z uzależnieniem. Pomocy możesz szukać w wielu ośrodkach, które zapewnią Ci powrót do trzeźwości.

Od czego rozpocząć? Leczenie alkoholizmu zaczyna się czasem od tzw. detoksu, chociaż może być on niezbędny tylko w sytuacjach kiedy utrudnione jest zakończenie ciągu alkoholowego lub przy próbie odstawienia alkoholu pojawiają się powikłania.

Leczenie alkoholizmu – detoks może stać się pierwszym krokiem zdrowia

Nałóg alkoholowy dotyka zarówno ciało, jak i umysł osoby uzależnionej. Dlatego leczenie uzależnienia od alkoholu obejmuje wiele elementów. Aby jednak możliwe było rozpoczęcie terapii i praca na poziomie mentalnym, konieczne aby pacjent nie był pod wpływem alkoholu ani „na kacu”. To detoks ułatwia wstępnie przywrócić pacjentowi wewnętrzną równowagę i oraz jasność umysłu niezbędną do rozpoczęcia pracy nad powrotem do pełnej trzeźwości.

Zdarza się niestety, że osoba po detoksie zapomina szybko o przeżytych cierpieniach i odkłada terapię „na później”. Zwykle taka sytuacja kończy się po jakimś czasie ponownym sięgnięciem po alkohol.

Jeśli nie radzisz sobie z zakończeniem ciągu alkoholowego, lub pojawiają się trudne do zniesienia dolegliwości przy próbie odstawienia alkoholu na odtrucie zawsze jest dobry moment. Jeśli chcesz skończyć z piciem, zgłoś się na detoks do Centrum Medycznego Alcor. Przeprowadzimy go w domu Pacjenta, zapewniając mu kompleksową i kompetentną opiekę medyczną.

Alkoholizm – jak wygląda detoks?

Przebieg detoksu alkoholowego jest uzależniony od wielu czynników, takich jak:

  • stopień upojenia Pacjenta – poziom zawartości alkoholu w jego krwi,
  • ogólny stan zdrowia i świadomości Pacjenta,
  • wiek Pacjenta, jego płeć oraz masa ciała,
  • choroby przewlekłe, na które cierpi Pacjent,
  • dominujący rodzaj powikłań po nadmiernym lub długotrwałym spożyciu alkoholu

Z tego powodu ten etap długiego procesu, jakim jest leczenie uzależnienia od alkoholu musi przebiegać pod kontrolą personelu medycznego. Nad Pacjentem powinien czuwać doświadczony lekarz, który nie tylko dobierze odpowiednie leki i właściwie zareaguje na objawy syndromu odstawienia. Może on przebiegać w bardzo łagodnej formie, ale również bardziej burzliwie, niosąc za sobą zagrożenie dla Pacjenta. Nasz zespół jest przygotowany na każdą ewentualność – naszym kompetencjom można zaufać. Może się zdarzyć że konieczne będzie skierowanie pacjenta do szpitala lub powtórzenie wizyty ale o tym decyduje lekarz za zgodą pacjenta na miejscu wezwania.

Odtrucie i co dalej? Leczenie alkoholizmu to długi proces

Samo oczyszczenie organizmu z alkoholu i pozbycie się dokuczliwych objawów syndromu odstawienia jest dopiero początkiem drogi do pełnej trzeźwości. Najistotniejsze jest bowiem, aby Pacjent nie powrócił już do upajania się alkoholem i zaczął żyć pełnią życia w trzeźwości.

Co zatem powinno nastąpić po odtruciu? Niektórym wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest wszywka alkoholowa. Rzeczywiście, jej zastosowanie może stanowić barierę psychologiczną, która zapobiegnie sięganiu po napoje zawierające alkohol. Niemniej jednak, nie zastępuje ona terapii psychologicznej i nie prowadzi do wyleczenia choroby, jaką jest alkoholizm. Gdy więc zakończysz już detoks, porozmawiaj z naszym lekarzem o kolejnych krokach w walce z uzależnieniem.

Drukuj E-mail

Esperal

 

wszywka esperal

Esperal

Esperal

Terapia odwykowa w przypadku alkoholu jest procesem długotrwałym i czasem wymaga złożonego leczenia. Jest jednak niestety duża grupa osób, które nie chcą zgłosić się na terapię i decydują się na Esperal.

Esperal – „wszywka” przeciwalkoholowa

W Centrum Detoksykacji Alcor z siedzibą w mieście Warszawa, stosujemy wyłącznie najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze rodzaje terapii. Jeśli jednak pacjent podejmuje decyzję o zastosowaniu „wszywki” – Esperalu wówczas zabieg wykonują doświadczeniu chirurdzy

Substancja znana pod nazwą Esperal, zastąpiona została preparatami występującymi jako Anticol oraz Disulfiram WZF. Oba posiadają te same substancje aktywne. Występują w różnym stężeniu, co pozwala na precyzyjne dobranie dawki dla pacjenta.

Jak działa Esperal „wszywka” „frytka”?

Disulfiram będący substancją czynną może spowodować u osób, które spożyją alkohol nieprzyjemne, a czasem groźne skutki, takie jak nudności, zawroty i bóle głowy, a także duszności, zaczerwienienie twarzy czy nadmierną potliwość. W skrajnych przypadkach może dojść do zgonu, dlatego decyzja o „zaszyciu” poprzedzona jest precyzyjną informacją od lekarza i podpisaniem oświadczenia. Substancją odpowiedzialną za to jest Disulfiram. Wpływa ona na metabolizm alkoholu etylowego i blokuje enzym odpowiedzialny za ten proces. Pierwsze reakcje organizmu na lek widoczne są już po kilku minutach po spożyciu alkoholu.

„Wszywka” wywołuje u osoby uzależnionej barierę psychiczną. Wszystkie nieprzyjemne efekty terapii skutkują niechęcią do ponownego sięgnięcia po alkohol. Gdy tylko pojawia się myśl o wypiciu kieliszka, pacjent natychmiast przypomina sobie, jak źle się czuł ostatnim razem, co pozwala na łatwiejszą rezygnację ze spożywania alkoholu jednak osoby uzależnione od alkoholu potrzebują przede wszystkim terapii. Wszycie Esperalu następuje wyłącznie po otrzymaniu pisemnej zgody pacjenta na przeprowadzenie zabiegu.

Czy wszywki alkoholowe przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu?

Esperal to lek, którego zadaniem jest blokowanie metabolizmu alkoholu. Nie wpływa on zatem na codzienne funkcjonowanie i nie zaburza motoryki organizmu. Dla pacjentów uzależnionych wszycie Esperalu staje się w okresie jego działania szansą na lepsze funkcjonowanie w życiu prywatnym i zawodowym. Wielu pacjentów dzięki zastosowaniu kuracji farmakologicznej układa sobie życie na nowo, znajduje pracę, a ich relacje rodzinne ulegają poprawie. Należy jednak pamiętać, że nie jest to terapia, pacjent nie staje się zdrowszy i ewentualna poprawa w codziennym funkcjonowaniu może być krótkotrwała a powrót do picia bez terapii może być cięższy i bardziej destrukcyjny niż poprzedni. Z tego powodu przede wszystkim zalecamy spotkanie z psychologiem, terapeutą odwykowym, psychiatrą lub np. skorzystanie z pomocy grup AA.

Wszywka alkoholowa czy tabletki antyalkoholowe?

Leczenie alkoholizmu (LINK do zakładki „leczenie alkoholizmu”) powinno przebiegać w sposób dopasowany do stanu i potrzeb pacjenta. Czy wszywka alkoholowa to jedyny sposób, aby zniechęcić osobę uzależnioną do spożycia napojów wysokoprocentowych? Alternatywą dla niej mogą być tabletki antyalkoholowe. Zawierają one tę samą substancję co wszywka Esperal, a więc Disulfiram. Jeśli więc po ich spożyciu pacjent zażyje alkohol, naraża się na nieprzyjemne konsekwencje zdrowotne – m.in. wystąpienie reakcji alergicznej, nudności czy uczucie gorąca lub znacznie poważniejsze odmiany. Efekt psychologiczny jest zatem podobny. Niemniej jednak tabletki antyalkoholowe wymagają znacznie większej determinacji od pacjenta – osoba uzależniona musi wykazać się silną wolą, aby zażywać je regularnie. Nie należy też po nie sięgać bez konsultacji z lekarzem. I znowu należy tu przypomnieć,  że tabletki także nie prowadzą do wyleczenia a jedynie wymuszają abstynencję nie wspomagając procesu leczenia.

Podsumowując powyższą informację, można powiedzieć, że ciąg alkoholowy można zakończyć bez odtrucia, ale w niektórych przypadkach powikłania ciągu alkoholowego mogą być na tyle poważne, że może być to bardzo trudne lub wręcz niebezpieczne. Konieczne po zakończeniu ciągu za pomocą odtrucia czy nie, jest zgłoszenie się przynajmniej na rozmowę np. do ośrodka terapii uzależnień lub Anonimowych Alkoholików. Wszywka Esperal nie leczy a tylko w sposób wymuszony ułatwia utrzymać abstynencję. Uzależnienie bez terapii nie mija, ale się rozwija.

Drukuj E-mail

Centrum Detoksykacji ALCOR

Przez całą dobę, każdego dnia, w każdym miejscu wezwania, świadczymy usługi detoksu Pacjentów zatrutych alkoholem, narkotykami i lekami.

Najważniejszy jest pacjent, dlatego naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu przeprowadzanej wizyty. Pragniemy świadczyć usługi medyczne na najwyższym poziomie. Zajmujemy się kompleksowym odtruwaniem organizmu, oferujemy szeroki wachlarz badań laboratoryjnych. Dbamy o ciągły rozwój naszego zespołu, dzięki czemu nasza oferta specjalistycznych wizyt lekarskich rośnie!

Jesteśmy niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej zarejestrowanym w Rejestrze Podmiotów Wojewody Mazowieckiego - Wykonujących Działalność Leczniczą.

Nasza firma powstała w 1994 r. i podjęła działalność pod nazwą POMOC. W pierwszych latach zajmowaliśmy się wyłącznie wizytami domowymi lekarzy wielu specjalności oraz opieką medyczną w naszej placówce.

W odpowiedzi na potrzeby naszych pacjentów, rozwinęliśmy działalność medyczną i poszerzyliśmy ofertę w dziedzinach pokrewnych. Nazwa placówki została zmieniona na Centrum Medyczne ALCOR. Nasza obecna oferta obejmuje zarówno pomoc w sytuacjach doraźnych jak i przewlekłych. Nie jesteśmy pogotowiem ratunkowym jednak staramy się dotrzeć do pacjenta jak najszybciej. Na terenie Warszawy w miarę możliwości nawet w ciągu 90-120 minut. Dodatkowo prowadzimy wypożyczalnię sprzętu medycznego do domu, rozwinęliśmy usługi dla zakładów pracy oraz szkolenia z pierwszej pomocy, zabezpieczenie imprez oraz zabezpieczanie medyczne wydarzeń sportowych.

Przez całą dobę, każdego dnia, w lecznicy, w domu i w każdym innym miejscu wezwania służymy wszystkim osobom, które potrzebują pomocy lekarza, pielęgniarki lub innego personelu medycznego. Organizujemy i świadczymy usługi medyczne dostosowane do potrzeb pacjentów na najwyższym poziomie, we współpracy z najlepszymi specjalistami.

Drukuj E-mail

Centrum Detoksykacji ALCOR

Odtruwamy przez całą dobę!

© 2016 Detoks Warszawa